Topas Gdańsk to komfortowy obiekt oferujący szeroki wachlarz udogodnień, zapewniający doskonały wypoczynek i wygodę w sercu Gdańska.
Dla gości zmotoryzowanych dostępny jest bezkosztowy parking prywatny 🚗 na miejscu oraz parking w garażu. Warto zaznaczyć, że rezerwacja miejsca parkingowego nie jest konieczna.
W pomieszczeniach ogólnodostępnych dostępne jest bezpłatne Wi-Fi 🌐, co umożliwia wygodne korzystanie z internetu w całym obiekcie.
W kuchni 🍽️ znajdują się stół, płyta kuchenna, piekarnik, przybory kuchenne, czajnik elektryczny, kuchnia, pralka oraz lodówka. Dodatkowo, obiekt oferuje aneks kuchenny do samodzielnego przygotowywania posiłków.
W sypialniach 🛏️ dostępne są pościel oraz szafa lub garderoba. Goście mogą korzystać z budzika oraz długich łóżek (> 2 metry), co zapewnia komfortowy sen.
W łazienkach 🛁 znajdują się papier toaletowy, ręczniki, suszarka do włosów oraz bezpłatny zestaw kosmetyków. Do dyspozycji gości jest również wanna lub prysznic oraz toaleta.
Salon 🛋️ oferuje część jadalną, sofa, część wypoczynkową oraz biurko. W pokoju dostępne są różne opcje rozrywki, takie jak telewizor z płaskim ekranem 📺, kanały kablowe i satellite, odtwarzacz wideo, odtwarzacz CD, odtwarzacz DVD oraz radio.
W obiekcie znajdują się także gniazdko koło łóżka, rozkładana sofa, łóżko polowe, wieszak na ubrania oraz przyjazny alergikom 🌿. Wnętrza wykończone są drewnianą podłogą lub parkietem oraz podłogą wyłożoną kafelkami lub marmurem.
Obiekt jest w pełni dostępny dla wózków inwalidzkich 🚪 i oferuje dojazd windą na wyższe piętra. Dodatkowo, goście mogą korzystać z wentylatora, sprzętu do prasowania, prasy do spodni oraz żelazka.
W okolicy 🌆 można korzystać z patio, balkonu oraz podziwiać widok na wewnętrzny dziedziniec, widok na miasto, widok na punkt orientacyjny i widok na ogród.
Dla osób szukających dodatkowych atrakcji dostępne są puby oraz plac zabaw dla dzieci 🎠. Obiekt oferuje również dostęp do salonu biznesowego oraz książki, DVD lub muzyka dla dzieci.
Bezpieczeństwo gości zapewniają całodobowa ochrona i dostęp za pomocą kluczy 🔐. Obiekt przestrzega całkowitego zakazu palenia 🚭 i oferuje ogrzewanie oraz windę.
Topas Gdańsk obsługuje języki angielski, polski i rosyjski, co ułatwia komunikację z gośćmi z różnych krajów.
Noclegi w Gdańsku
Gdańsk opis: Początki Gdańska sięgają roku 980. Historia tej miejscowości jest bardzo bogata, dlatego też trudno w tym miejscu opowiedzieć ją w całości. Najważniejsze wydarzenia: - już w VII w. istniała tu osada rzemieślniczo - rybacka, a w X w. gród obronny książąt pomorskich, - po zwycięskiej wojnie z Pomorzanami Bolesław III Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski, - przez długie lata dążyli gdańszczanie do uwolnienia się spod krzyżackiego panowania - w 1410 rada gdańska postanowiła uznać władzę Władysława Jagiełły. Gdańsk uzyskał przywileje m.in. otrzymuje okoliczne osady - po 145 latach, w 1454 r. ukończył się okres panowania Krzyżaków w Gdańsku, - 3 maja 1660 zawarto pokój w Oliwie co zakończyło okres potopu szwedzkiego, - w 1772 r. Prusy zajęły niektóre majątki Gdańska. Rozbiór Polski dał Prusom kontrolę dostępu do Gdańska. 23 stycznia 1793 Prusy dokonały zaboru Gdańska, - po zdobyciu miasta przez wojska napoleońskie w 1807 rozpoczął się okres pierwszego Wolnego Miasta Gdańska. Kongres wiedeński określił w 1815 nowe granice. Gdańsk powrócił pod panowanie Prus. - Gdańsk został połączony linią kolejową z Tczewem i Bydgoszczą (1852), a w 1870 ze Szczecinem. W 1873 powstała pierwsza linia tramwaju konnego do Oliwy, - 1 września 1939 salwa z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte rozpoczęła II wojnę światową - 30 marca 1945 po zdobyciu miasta przez wojska radzieckie i polskie Gdańsk powrócił do Polski. - w grudniu 1970 rozpoczął się strajk w Stoczni Gdańskiej. Milicja i wojsko użyło broni przeciwko protestującym, byli zabici i ranni. Wiec pod gmachem KW PZPR zakończył się jego podpaleniem - w 1983 gdańszczanin Lech Wałęsa został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla, - w 1987 do Gdańska z wizytą przybył papież Jan Paweł II. W 1992 diecezja gdańska została podniesiona do rangi archidiecezji.