Od 2001 roku promujemy wczasy nad morzem
loader
Noclegi wolne miejsca SPA nad morzem Ustronne noclegi Oferty specjalne noclegów Mapa Ferie +Dodaj ofertę
spanie nad morzem
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Wydarzenia nad morzem

Obozy dla młodzieży w 2022 roku jak zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa

Kolonie młodzieżowe już z założenia są obarczone pewnym ryzykiem. Czy istnieje skuteczny sposób, by je zminimalizować? Nie brakuje osób, które twierdzą, że jest to możliwe. Kluczową rolę ma odgrywać renoma i doświadczenie organizatora. Jakie obszary wymagają szczególnej uwagi rodziców? 

Bezpieczne wycieczki młodzieżowe — czy to możliwe? 

Wyjazdy tego typu kojarzą nam się raczej z radością, nawiązywaniem nowych przyjaźni, czy rozwijaniem swoich pasji. Czasem jednak może dojść do wypadku lub zachorowania. Lepiej nie zdawać się wtedy na przypadek i być pewnym tego, że młody człowiek jest pod opieką profesjonalistów, którzy dokładnie wiedzą, co robić. 

Kwestia bezpieczeństwa obozów dla młodzieży nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza teraz, w erze pandemii COVID-19. Zgodnie z danymi ECDC, choroba została zdiagnozowana u ponad 45 milionów mieszkańców Starego Kontynentu. Zmarło na nią aż niemal 850 tysięcy Europejczyków.

Profesjonalne firmy, które organizują obozy dla młodzieży za granicą, budują swoją renomę między innymi na bezpieczeństwie, przykładem jest KochamWakacje. Można tu wskazać zarówno na podstawowe ubezpieczenie NNW, jak i specjalistyczne ubezpieczenie, które może być przydatne na przykład na stoku. Duże znaczenie ma też wiedza o aktualnie obowiązujących w danym kraju obostrzeniach. 

Uczestnicy mogą na przykład podnieść kwotę ubezpieczenia KL do 20 tysięcy euro, skorzystać z dedykowanego ubezpieczenia SKI, lub dodatkowo wykupić pakiet ochrony w razie występowania chorób przewlekłych. To kompleksowo skrojona oferta, która znacznie zwiększa komfort zarówno uczestników, jak i ich opiekunów. 

Co wyróżnia najlepsze obozy dla młodzieży?

Przede wszystkim, rozbudowany i atrakcyjny program oraz doświadczona kadra pedagogiczna, dzięki której młody człowiek wyciągnie z takiego wyjazdu bardzo dużo wiedzy i doświadczenia. Jest to bardzo ważny czynnik zwłaszcza podczas wyjazdów tematycznych.

To dopiero wchodzące do naszego kraju, szybko zyskujące na popularności wyjazdy dla młodych ludzi. Ich wyróżnikiem jest bardzo wąski zakres tematyczny. Na rynku można na przykład odnaleźć profesjonalne obozy młodzieżowe dla fanów surwiwalu, tańca, czy windsurfingu. Oferta jest bardzo szeroka, co sprawia, że bez trudu można dopasować tematykę wyjazdu do tego, w jakim kierunku młoda osoba chciałaby się rozwijać. 

Wycieczki młodzieżowe mogą odbywać się zarówno po Polsce, jak i po wielu innych państwach, na przykład pobliskich Czechach, Słowacji czy Austrii, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by spędzić czas w Grecji lub Hiszpanii. Wyjazdy zagraniczne mogą pomóc na przykład w rozwinięciu kompetencji językowych. 

Co jeszcze trzeba wiedzieć o koloniach młodzieżowych?

Na rynku można znaleźć oferty obliczone na 10-dniowy pobyt, jednak nie brakuje też wyjazdów nieco krótszych. Przykładowo, decydując się na skorzystanie z oferty KochamWakacje.pl, można zdecydować się na 8-dniowe ferie w Wiśle. 

Niektóre firmy oferują też możliwość zorganizowania nieco krótszych wycieczek szkolnych — zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkoły podstawowej lub szkół średnich. Można na przykład zdecydować się na całodniowy wyjazd do Warszawy lub do wybranego parku rozrywki. 

Profesjonalni organizatorzy kolonii młodzieżowych dysponują też bogatą siatką miast, z których młody człowiek będzie odebrany. To nie tylko duże aglomeracje, jak Katowice, Warszawa czy Trójmiasto, ale i mniejsze ośrodki, jak Olsztyn, Kielce czy Częstochowa. To dodatkowa oszczędność czasu: nie trzeba martwić się o transport młodego człowieka do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów miasta. 

Dodane: 2021-12-03 - Źródło: Artykuł sponsorowany

spanie

więcej wiadomości

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty