Od 2001 roku promujemy wczasy nad morzem
loader
Noclegi wolne miejsca SPA nad morzem Ustronne noclegi Oferty specjalne noclegów Mapa Sprawdzone noclegi +Dodaj ofertę
spanie nad morzem
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Wydarzenia nad morzem

Odszkodowanie za odwołany lot - czy da się je uzyskać?

Odszkodowanie za odwołany lot to prawo każdego pasażera. Chociaż nikt z nas nie chce, aby doszło do takiego zdarzenia, to warto dowiedzieć, jak postępować w tej niekomfortowej sytuacji. Ja przebiega procedura ubiegania się o zwrot pieniędzy i o czym powinien pamiętać każdy pasażer? Oto kilka porad, które podpowiedzą, jak zachować się, gdy linie lotnicze odwołany lot. 

1. Odwołany lot - co zrobić?
2. Jak ubiegać się o odszkodowanie

Odwołany lot - co zrobić? 

Żaden podróżujący nie chce usłyszeć, że jego lot właśnie został odwołany. Czasami niestety dochodzi do takiej sytuacji i warto wtedy dowiedzieć się, jak postąpić. Jeśli nasz lot został anulowany, na przykład z powodu złych warunków atmosferycznych, to mamy prawo do odszkodowania lub bezpłatnego połączenia alternatywnego. Oprócz tego przewoźnik ma obowiązek zapewnić nam wyżywienie oraz nocleg (w przypadku, gdy kolejny lot będzie w innym dniu). Warto przy tym dokładnie przeczytać regulamin każdej linii lotniczej, ponieważ czasem zdarza się, że przewoźnicy zastrzegają sobie prawo do odmowy zapłaty za nocleg i wyżywienie. Jeśli zatem zaakceptowaliśmy regulamin, nie możemy już nic zrobić. Dlatego, zanim zakończymy jakąkolwiek transakcję, warto zapoznać się z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w danej instytucji (dotyczy to także innych zakupów). 

Jak ubiegać się o odszkodowanie

Odwołany lot to bardzo stresująca sytuacja, która może dokładnie pokrzyżować wszystkie wakacyjne plany. W związku z tym warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się reprezentowaniem poszkodowanych podróżujących. Takim przedsiębiorstwem jest Givt. Firma  obsługuje swoich klientów w 9 różnych językach. Zaraz po zgłoszeniu odwołanego lotu zostaje przeprowadzona wstępna weryfikacja. Ma ona na celu ustalić wysokość odszkodowania, jakie przysługuje poszkodowanemu. Podczas następnego etapu eksperci firmy Givt kontaktują się z przewoźnikiem, aby ustalić prawo do wypłaty pieniędzy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to pasażerom wypłacane są pieniądze. Dlaczego warto korzystać z pomocy takich firm? Procedury ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów mogą być skomplikowane i czasochłonne. To wszystko po to, żeby zniechęcić klientów do ubiegania się o pieniądze. W niektórych przypadkach linie wysyłają klientom informację o odmowie przyznania odszkodowania. W takich sytuacjach lepiej zgłosić się do firm, które doskonale poradzą sobie z tym, aby uzyskać odszkodowanie za odwołany lot. To powoli nam zachować spokój i unikniemy dodatkowych stresów. A jak wiadomo odwołany lot do przyjemnych sytuacji nie należy. 

 

 

 

 

Miejscowość: - Dodane: 2020-02-09 - Źródło: LinkHouse

spanie

więcej wiadomości

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty