Od 2001 roku promujemy wczasy nad morzem
loader
Noclegi wolne miejsca SPA nad morzem Ustronne noclegi Oferty specjalne noclegów Mapa Wielkanoc +Dodaj ofertę
spanie nad morzem
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Wydarzenia nad morzem

Czym jest i na czym polega kredyt studencki

Życie studenta wiąże się z określonymi wydatkami, które są szczególnie wysokie w przypadku uosób uczących się poza rodzinnym miastem. Aby sfinansować codzienne koszty, można rozważyć zaciągnięcie kredytu studenckiego. Na czym on polega i na jakich warunkach jest udzielany? Czy można go uznać dobre rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w poniższym artykule.

Dla kogo kredyt studencki
Kredyt studencki to specjalny produkt bankowy, którego warunki są regulowane ustawowo. Zgodnie z przepisami, bank udziela go na okres obejmujący naukę na uczelni wyższej, ale nie dłużej niż na 6 lat w przypadku studentów i 4 lata w przypadku doktorantów. Z kolei zwrot rozpoczyna się dopiero pod 24 miesiącach od momentu zakończenia edukacji. Poza bankami kredyt studencki można zaciągnąć także w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, czyli popularnych SKOK-ach.

Podstawowy warunek, który trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt studencki, dotyczy oczywiście samego faktu pobierania nauki na uczelni wyższej. Jednak nie każdy, kto jest zarejestrowany jako student, może go otrzymać, ponieważ dotyczy on wyłącznie studentów nie starszych niż 30 lat, a w przypadku doktorantów – 35 lat. Ponadto obowiązują kryteria dochodowe, tzn. dochód przypadający na jedną osobę w gospodarstwie domowym zamieszkującym przez studenta nie może przekraczać 2500 zł.

Jak zaciągnąć kredyt studencki
Pierwszym krokiem do zaciągnięcia kredytu studenckiego jest złożenie wniosku do banku lub SKOK-u, który go oferuje. W zależności od wybranego podmiotu dokumenty można dostarczyć pocztą lub elektronicznie. Poza wnioskiem powinny one obejmować zaświadczenia potwierdzające wysokość dochodów przypadających na jedną osobę w gospodarstwie domowym kredytobiorcy. Termin złożenia wniosku nie jest istotny – aplikacja zostanie rozpatrzona niezależnie od tego, czy wpłynie na początku, w środku, czy na końcu roku akademickiego. Bank lub SKOK ma miesiąc na analizę wniosku i udzielenie odpowiedzi dotyczącej jego przyznania albo odrzucenia.

Korzystanie z kredytu studenckiego
W ramach kredytu student lub doktorant otrzymuje określoną kwotę przez 10 miesięcy w roku poza wakacjami. Pojedyncza transza może wynosić:
    • 400 zł,
    • 600 zł,
    • 800 zł,
    • 1000 zł.
Jak łatwo policzyć, przy założeniu, że kredyt będzie pobierany przez 6 lat, jego maksymalna wartość może wynosić 60 000 zł. To dość duża kwota, która może skutecznie pomóc w sfinansowaniu studenckiego życia. A jakie są koszty takiego kredytu? Dobrą wiadomością dla studentów jest to, że specjalnie przeznaczony dla nich kredyt można uzyskać całkowicie za darmo, bo jego oprocentowanie wynosi zaledwie 0,5 stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego, a obecnie jej wartość to 0,11%. Co interesujące, darmowe są też niektóre pożyczki oferowane przez firmy z sektora pozabankowego dostępne na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/, jednak ich kwoty są znacznie mniejsze niż kredytu studenckiego.

Warunki spłaty
Niewątpliwą zaletą kredytu studenckiego jest to, że jego spłata zaczyna się dopiero 24 miesiące po zakończeniu nauki. Dzięki temu absolwent uczelni wyższej może najpierw znaleźć pracę, a następnie, mając już ustabilizowaną sytuację finansową, przejść do oddawania zadłużenia. Pojedyncza rata wynosi 50% wartości transz otrzymywanych w trakcie nauki w ramach kredytu studenckiego, a więc jeśli student zdecydował się na kwotę 1000 zł przez 6 lat, będzie spłacał co najmniej 500 zł miesięcznie przez 12 lat.

W przypadku studentów, którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą zaciągnąć kredytu studenckiego, a potrzebują szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki, dobrym wyborem są chwilówki, niekiedy również darmowe. Gdzie je otrzymać? Pod poniższym linkiem zobacz, gdzie można znaleźć oferty najlepszych chwilówek.
Dodane: 2021-02-10 - Źródło: Artykuł sponsorowany

spanie

więcej wiadomości

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty