Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK
oferty tygodnia wolne miejsca oferty specjalne mapa rezerwuj +dodaj ofertę
spanie nad morzem

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Informacje o Kopalinie

Adres WWW:

Województwo: pomorskie Powiat: Wejherowski Gmina: Choczewo

Położenie: 54° 47' N 17° 51' E Ludność: 154 (dane z roku: 2005)

Kod pocztowy: 84-210 - Poczta: Choczewo

noclegi w Kopalinie

Atrakcje turystyczne: Dla amatorów wycieczek rowerowych zostało oddanych kilka tras, np. do Stilo (latarnia morska, Białogóry bądź Szkalnej Huty (stara odlewnia wyrobu szkła).

spanie w Kopalinie

Opis miejscowości: Kopalino to wieś nadmorska na Pobrzeżu Kaszubskim, położona między latarnią morską Stilo a Białogórą. W tej małej osadzie znajduje się kilka sklepów, pizzeria, bar oraz kościół. Kopalino otoczone jest erokliwymi terenami leśnymi. W odległości około 1 km. od centrum Kopalina znajduje się małe jez. Kopalińskie - jest to wspaniałe miejsce dla miłośników wędkowania(lin, leszcz, karaś, szczupak, okoń, węgorz).

tanie noclegi w Kopalinie

Trochę historii: Kopalino to prastara osada, która istniała już w V-IX w. O jej sędziwym wieku świadczyć mogą unikalne kurhany usytuowane w pobliżu wsi. Mieszkańcy żyli tu niegdyś z rybołówstwa, gdyż pobliskie Jezioro Kopalińskie obfitowało w ryby. Zwłaszcza dużo tu było linów, które łowiono w wielkich ilościach i składano na brzegu w kopy. Stąd też podobno wywodzi się nazwa miejscowości - kopy linów czyli Kopalino. Przez wieki była to wieś typowo rolnicza, ale słabe gleby nie zapewniały godziwego utrzymania.


Plaża: Od morza Kopalino oddalone jest około 2 kilometrów - na plażę prowadzi droga leśna, ale można tam również dostać się samochodem. Plaża jest szeroka z jasnożółtym drobnym piaskiem oraz mlecznymi wydmami porośniętymi szarozielonymi trawami. W porównaniu z resztą Pobrzeża Kaszubskiego ten odcinek plaży należy do najrzadziej odwiedzanych.

Informacja: Miejscowość w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność wśród turystów dzięki wspaniałemu położeniu i pięknej plaży. Atutem stała się dobrze rozwijaca się baza gastronomiczna i rozrywkowa. Okoliczne lasy obfitują w grzyby, jagody i borówki, które co roku przyciągają rzesze zwolenników tej formy wypoczynku.

Żródło danych: www.wikipedia.pl www.mierzeja.com

wakacje w Kopalinie

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Reklama

Newsletter - zapisz się i otrzymuj informacje o ofertach

FIRMA MORZE MAZURY GÓRY NAWAKACJE FOTO DRONEM