Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK
oferty tygodnia wolne miejsca oferty specjalne mapa rezerwuj +dodaj ofertę
spanie nad morzem

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Informacje o Sasinie

Adres WWW:

Województwo: pomorskie Powiat: Wejherowski Gmina: Choczewo

Położenie: 54° 45' N 17° 45' E Ludność: 474 (dane z roku: 2006)

Kod pocztowy: 84-211 - Poczta: Łeba

noclegi w Sasinie

Zabytki: - zespół dworsko-parkowy stanowiący odrębną osadę, znajdującą się w odległości 1,5 km od wsi Sasino,

Atrakcje turystyczne: - latarnia morska Stilo – w oddalonej o 3 km miejscowości Osetnik

Kościoły: - Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Miłosierdzia Bożego ul. Lipowa 3, Sasino, tel. (0-58) 572 41 99

spanie w Sasinie

Opis miejscowości: Sasino (kaszub. Sasënò) to wieś będąca siedzibą sołectwa Sasino w którego skład wchodzą również miejscowości: Osetnik (w pobliżu latarnia morska Stilo) , Sasinko, Sasino-Kolonia i Krzesiniec. W kierunku północnym od Sasina znajduje się rezerwat przyrody Choczewskie Cisy. Jest to miejscowość oddalona od morza o około 4 km. Jest jedną z najciekawszych miejscowości gminy Choczewo.

tanie noclegi w Sasinie

Trochę historii: Dawna nazwa tej miejscowości to Sassin. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z 1437 r., kiedy to była niewielka wieś szlachecka. W 1527 r. przywileje dotyczące lenna w miejscowościach Jatzkow i Sasin otrzymała rodzina Jatzkow, a dobra te były w ich posiadaniu aż do 1618 r. W następnych latach przeszły w ręce Georga von Krockow i były własnością tego rodu aż do połowy XVIII w. W 1750r. właścicielem Sasina był krajowy sędzia z Pucka von Krockow, który był założycielem tamtejszego folwarku "Grunhof" i oddał go w dzierżawę, za którą rocznie otrzymywał 200 talarów. W siedem lat później, majątek ten nabył jako wiano dla swojej córki Ernest Bogiulow von Krockow, właściciel majątku w Kleine Katz ( Małym Kacku). Po ślubie, Sasino weszło w skład posiadłości jej męża von Roschutza.


Informacja: Jest to niebywale urokliwa miejscowość, w której zachowało wiele starych sadów i domów o naczółkowych dachach. Zobaczyć możemy tam też resztki budownictwa ryglowego. Do dziś zachowało się tam wiele budynków z przełomu XIX i XX w.

Żródło danych: www.wikipedia.pl www.choczewo.com.pl www.leba-kurort.pl

wakacje w Sasinie

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Reklama

Newsletter - zapisz się i otrzymuj informacje o ofertach

FIRMA MORZE MAZURY GÓRY NAWAKACJE FOTO DRONEM