Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK
oferty tygodnia wolne miejsca oferty specjalne mapa rezerwuj +dodaj ofertę
spanie nad morzem

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Informacje o Piaskach

Adres WWW:

Województwo: pomorskie Powiat: Nowodworski Gmina: Krynica Morska

Położenie: ' N ' E Ludność: 0 (dane z roku: 0)

Kod pocztowy: 82-120 - Poczta: Krynica Morska

noclegi w Piaskach

Zabytki: - cmentarz mennonicki z XVIII w.


spanie w Piaskach

Opis miejscowości: Piaski to mała miejscowość położona 12 km od centrum Krynicy Morskiej (administracyjnie od 1990 r. należy do Krynicy Morskiej). Ok. 3 km za tą miejscowością znajduje granica NATO, oraz Unii Europejskiej.

tanie noclegi w Piaskach

Trochę historii: Z biegiem czasu osada kilkakrotnie zmieniała swoje położenie. Przyczyną tego były wędrujące wydmy, zasypujące systematycznie zabudowania wsi. Ostatnia taka migracja miała miejsce w 1825 r. II wojna światowa dokonała znacznych zniszczeń na osadzie. Rozwój wsi nastąpił w 1964 r. kiedy doprowadzono do Piasków z Krynicy Morskiej drogę asfaltową. Głównym zajęciem ludności zamieszkującej Piaski jest rybołówstwo, a w okresie lata obsługa ruchu turystycznego. Tereny te są jednymi ze spokojniejszych na całej mierzei. Być może dlatego w pobliżu Piasków swoją plażę mają naturyści.


Informacja: Z pewnością można tu, z dala od zgiełku i gwaru zregenerować swoje siły. Letnisko posiada czystą, rozległą plażę pełnomorską z nie zanieczyszczoną wodą oraz malownicze wały wydmowe porośnięte lasem. W pobliżu Piasków znajduje się wydma o wysokości 31 m n.p.m. stanowiąca atrakcję okolicy.

Żródło danych: www.moje-morze.pl www.krynicamorska.pl www.mierzeja.pl www.mierzeja.com www.wikipedia.pl

wakacje w Piaskach

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Reklama

Newsletter - zapisz się i otrzymuj informacje o ofertach

FIRMA MORZE MAZURY GÓRY NAWAKACJE FOTO DRONEM