Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK
oferty tygodnia wolne miejsca oferty specjalne mapa rezerwuj +dodaj ofertę
spanie nad morzem

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Informacje o Pleśnej

Adres WWW:

Województwo: zachodniopomorskie Powiat: Koszalinski Gmina: Będzino

Położenie: ' N ' E Ludność: 0 (dane z roku: 0)

Kod pocztowy: 76-038 - Poczta: Dobrzyce

noclegi w Pleśnej

Zabytki: - zabytkowy dwór klasycystyczny (XVIII - XIX w.) – obecnie ośrodek wczasowy


spanie w Pleśnej

Opis miejscowości: Pleśna to niewielka miejscowość w gminie Będzino, która stanowi dla niej „okno na świat” oddzielone pasem nadmorskim, który wraz z pasem wysoczyzny w strefie północnej oraz pasem obniżeń pojeziornych stanowią część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszar krajobrazu chronionego. Celem ochrony tego obszaru jest zachowanie zarówno walorów krajobrazowych, jak i turystycznych strefy przybrzeżnej Bałtyku. Pleśna, to ciekawy zakątek gminy Będzino, atrakcyjny ze względu na wędrówki piesze, rowerowe i bogactwo przyrody. Z dawnego zespołu dworsko – folwarcznego w Pleśnej zachowała się rezydencja i kolonia dwojaków mieszkalnych z XIX i pierwszej połowy XX w. otoczona dwuhektarowym parkiem z przewagą drzew liściastych. Cisza, spokój i bliski kontakt z przyrodą czyni to miejsce już bardzo atrakcyjnym i ciekawym.

tanie noclegi w Pleśnej


Plaża: Znajduje się tam szeroka, piaszczysta plaża oddzielona od terenu brzegiem klifowym kilkumetrowej wysokości. Dużym atutem dla całej gminy jest fakt, iż woda Bałtyku w miejscowości Pleśna ma I klasę czystości. Wydmy przybrzeżne porośnięte lasem sosnowym i różnorodną dziką roślinnością – to pozostałości dziewiczych terenów po stacjonowaniu tam do 1996r. jednostki wojskowej.

Żródło danych: www.bedzino.pl www.mapa.szukacz.pl www.powiat.koszalin.pl www.koszalin.pttk.pl

wakacje w Pleśnej

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Reklama

Newsletter - zapisz się i otrzymuj informacje o ofertach

FIRMA MORZE MAZURY GÓRY NAWAKACJE FOTO DRONEM