Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK
oferty tygodnia wolne miejsca oferty specjalne mapa rezerwuj +dodaj ofertę
spanie nad morzem

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Informacje o Skowronkach

Adres WWW:

Województwo: pomorskie Powiat: Nowodworski Gmina: Sztutowo

Położenie: 54° 21' N 19° 17' E Ludność: 0 (dane z roku: 0)

Kod pocztowy: 82-104 - Poczta: Kąty Rybackie

noclegi w Skowronkach


spanie w Skowronkach

Opis miejscowości: Skowronki (kaszb.Skowronkë) to wieś położona Mierzei Wiślanej przy drodze wojewódzkiej nr 501. Wieś wchodzi w skład sołectwa Kąty Rybackie Do 1945 r. miejscowość znajdowała się na trasie Żuławskiej Kolei Dojazdowej, która prowadziła do Krynicy Morskiej, oddalonej od Skowronek o 11 kilometrów. Do Kątów Rybackich jest 5 kilometrów. Posiada doskonałe warunki klimatyczne. W krajobrazie Skowronek dominują wydmy i lasy sosnowe oraz czyste plaże. Jest to najwęższy odcinek Mierzei, miejsce, gdzie Zalew stykał się z Morzem. Dzika plaża, blisko do Morza i Zalewu, sztormowe wysypy bursztynów to główne cechy tej miejscowości.

tanie noclegi w Skowronkach

Trochę historii: Nazwa Skowronki (Fogelzange) pojawia się w 1495 r. Istnieją przypuszczenia, iż wcześniejszą nazwą tej miejscowości było Rogowo. W XV w. Skowronki należały do urzędu Rybickiego w Elblągu, gdzie znajdowała się przystań dla statków. Prawdopodobnie w Skowronkach prowadzona była hodowla świń oraz uprawa pszenicy na dużą skalę. W czasach tych istniał też w miejscowości kościół parafialny, który jak wskazują źródła uległ zniszczeniu. Pod koniec XVIII w. osada liczyła tylko 15 zabudowań, podczas gdy np.: Stegna 79, Jantar 75, a Kąty Rybackie 26.


Żródło danych: www.odyssei.com.pl www.zalew.org.pl www.wikipedia.pl www.mierzejawislana.pl

wakacje w Skowronkach

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Reklama

Newsletter - zapisz się i otrzymuj informacje o ofertach

FIRMA MORZE MAZURY GÓRY NAWAKACJE FOTO DRONEM