Hotel Dom Schumannów mieści się w odrestaurowanej kamienicy, zaledwie 15 metrów od słynnej fontanny Neptuna i 25 metrów od dworu Artusa. Zapewnia on bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.
Wszystkie pokoje w hotelu Dom Schumannów są urządzone w XVII- i XVIII-wiecznym stylu. Każdy z nich oferuje nowoczesne wyposażenie obejmujące telewizor LCD oraz zestaw do przygotowywania kawy i herbaty.
Śniadanie serwowane jest codziennie rano w sąsiedniej kawiarni Pellowscy. Wiele restauracji i barów znajduje się tuż na zewnątrz hotelu Dom Schummanów.
Recepcja jest czynna przez całą dobę i oferuje Gościom suszarkę do włosów oraz sprzęt do prasowania. Dostępne są też usługi konsjerża.
Dom Schumannów znajduje się w centrum Starego Miasta w Gdańsku, zaledwie 200 metrów od rzeki Motławy.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 10:00.
Gościom przysługuje 20% zniżki na wycieczkę z przewodnikiem po Gdańsku.Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji.
Pokój jednoosobowy. Pokój ten wyposażony jest w rzeźbione, drewniane meble oraz telewizor LCD. Pokój Jednoosobowy - 1 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 10 mkw. ;
Pokój typu Economy z 2 łóżkami pojedynczymi. Pokój ten mieści się na 3. piętrze w budynku bez windy. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 13 mkw. ;
Pokój typu Twin Comfort z widokiem na miasto. Pokój ten jest bardziej przestronny od pozostałych. Oferuje on widok na Długi Targ i ulicę Długą. Pokój mieści się na 2. piętrze w budynku bez windy. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 16 mkw. ;
Apartament z widokiem na miasto (2 osoby dorosłe). Apartament ten oferuje łazienkę z prysznicem oraz telewizor z płaskim ekranem. Znajduje się on na 2. piętrze w budynku bez windy. Apartament - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 20 mkw.
Noclegi w Gdańsku
Gdańsk opis: Początki Gdańska sięgają roku 980. Historia tej miejscowości jest bardzo bogata, dlatego też trudno w tym miejscu opowiedzieć ją w całości. Najważniejsze wydarzenia: - już w VII w. istniała tu osada rzemieślniczo - rybacka, a w X w. gród obronny książąt pomorskich, - po zwycięskiej wojnie z Pomorzanami Bolesław III Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski, - przez długie lata dążyli gdańszczanie do uwolnienia się spod krzyżackiego panowania - w 1410 rada gdańska postanowiła uznać władzę Władysława Jagiełły. Gdańsk uzyskał przywileje m.in. otrzymuje okoliczne osady - po 145 latach, w 1454 r. ukończył się okres panowania Krzyżaków w Gdańsku, - 3 maja 1660 zawarto pokój w Oliwie co zakończyło okres potopu szwedzkiego, - w 1772 r. Prusy zajęły niektóre majątki Gdańska. Rozbiór Polski dał Prusom kontrolę dostępu do Gdańska. 23 stycznia 1793 Prusy dokonały zaboru Gdańska, - po zdobyciu miasta przez wojska napoleońskie w 1807 rozpoczął się okres pierwszego Wolnego Miasta Gdańska. Kongres wiedeński określił w 1815 nowe granice. Gdańsk powrócił pod panowanie Prus. - Gdańsk został połączony linią kolejową z Tczewem i Bydgoszczą (1852), a w 1870 ze Szczecinem. W 1873 powstała pierwsza linia tramwaju konnego do Oliwy, - 1 września 1939 salwa z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte rozpoczęła II wojnę światową - 30 marca 1945 po zdobyciu miasta przez wojska radzieckie i polskie Gdańsk powrócił do Polski. - w grudniu 1970 rozpoczął się strajk w Stoczni Gdańskiej. Milicja i wojsko użyło broni przeciwko protestującym, byli zabici i ranni. Wiec pod gmachem KW PZPR zakończył się jego podpaleniem - w 1983 gdańszczanin Lech Wałęsa został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla, - w 1987 do Gdańska z wizytą przybył papież Jan Paweł II. W 1992 diecezja gdańska została podniesiona do rangi archidiecezji.