Obiekt Ratusz B&B oferuje zakwaterowanie w Gdańsku, niespełna 1 km od bazyliki archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie i 1 minutę spacerem od Parku Oliwskiego. Na miejscu dostępne jest bezpłatne WiFi.
W każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem i bezpłatnym zestawem kosmetyków.
Obiekt oferuje taras słoneczny.
Odległość od hali widowiskowo-sportowej Olivia wynosi 1,7 km, a od portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy – 17 km.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
W obiekcie nie ma recepcji. Goście proszeni są o podanie numeru telefonu komórkowego podczas dokonywania rezerwacji, aby otrzymać kody dostępu do obiektu przed przyjazdem. Podane kody nie są kodami dostępu do pokoju.Jeśli chcesz otrzymać fakturę za opłacony wcześniej pobyt, wpisz tę prośbę i dane swojej firmy w polu Zadaj pytanie.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Pokój Dwuosobowy z widokiem na ogród. The double room features air conditioning and a wardrobe, as well as a private bathroom boasting a walk-in shower. Pokój Dwuosobowy - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 15 mkw. ;
Pokój dwuosobowy. The double room provides air conditioning, a wardrobe, as well as a private bathroom featuring a walk-in shower. Rooms on the upper floors are reachable by lift. Pokój Dwuosobowy - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 13 mkw. ;
Pokój Dwuosobowy przystosowany dla osób niepełnosprawnych. The double room offers air conditioning and a wardrobe, as well as a private bathroom boasting a walk-in shower. Rooms on the upper floors are reachable by lift. Pokój Dwuosobowy - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 20 mkw.
Noclegi w Gdańsku
Gdańsk opis: Początki Gdańska sięgają roku 980. Historia tej miejscowości jest bardzo bogata, dlatego też trudno w tym miejscu opowiedzieć ją w całości. Najważniejsze wydarzenia: - już w VII w. istniała tu osada rzemieślniczo - rybacka, a w X w. gród obronny książąt pomorskich, - po zwycięskiej wojnie z Pomorzanami Bolesław III Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski, - przez długie lata dążyli gdańszczanie do uwolnienia się spod krzyżackiego panowania - w 1410 rada gdańska postanowiła uznać władzę Władysława Jagiełły. Gdańsk uzyskał przywileje m.in. otrzymuje okoliczne osady - po 145 latach, w 1454 r. ukończył się okres panowania Krzyżaków w Gdańsku, - 3 maja 1660 zawarto pokój w Oliwie co zakończyło okres potopu szwedzkiego, - w 1772 r. Prusy zajęły niektóre majątki Gdańska. Rozbiór Polski dał Prusom kontrolę dostępu do Gdańska. 23 stycznia 1793 Prusy dokonały zaboru Gdańska, - po zdobyciu miasta przez wojska napoleońskie w 1807 rozpoczął się okres pierwszego Wolnego Miasta Gdańska. Kongres wiedeński określił w 1815 nowe granice. Gdańsk powrócił pod panowanie Prus. - Gdańsk został połączony linią kolejową z Tczewem i Bydgoszczą (1852), a w 1870 ze Szczecinem. W 1873 powstała pierwsza linia tramwaju konnego do Oliwy, - 1 września 1939 salwa z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte rozpoczęła II wojnę światową - 30 marca 1945 po zdobyciu miasta przez wojska radzieckie i polskie Gdańsk powrócił do Polski. - w grudniu 1970 rozpoczął się strajk w Stoczni Gdańskiej. Milicja i wojsko użyło broni przeciwko protestującym, byli zabici i ranni. Wiec pod gmachem KW PZPR zakończył się jego podpaleniem - w 1983 gdańszczanin Lech Wałęsa został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla, - w 1987 do Gdańska z wizytą przybył papież Jan Paweł II. W 1992 diecezja gdańska została podniesiona do rangi archidiecezji.