APARTAMENT PRZY PARKU ŚRÓDMIEŚCIE w Gdańsku to nowoczesne i komfortowe miejsce, które zapewnia szereg udogodnień dla wygody swoich gości.
Obiekt oferuje bezpłatny parking 🚗 na miejscu oraz dostęp do Internetu 🌐 w postaci bezpłatnego Wi-Fi, które jest dostępne we wszystkich pomieszczeniach.
Dbając o bezpieczeństwo gości, APARTAMENT PRZY PARKU ŚRÓDMIEŚCIE stosuje chemiczne środki czystości 🧴, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pokoje są dezynfekowane między pobytami i zabezpieczane do czasu przybycia gości. Po zakończeniu sprzątania przestrzegane są środki bezpieczeństwa określone przez władze lokalne, a w miejscach zakwaterowania oraz ważnych częściach wspólnych znajdują się środki do dezynfekcji rąk.
Obiekt zapewnia klimatyzację 🌬️, co gwarantuje komfortowy pobyt w każdą pogodę. Bezdotykowe zameldowanie i wymeldowanie 🔑 oraz przestrzeganie zasad dystansu społecznego zapewniają dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.
Obiekt stosuje rygorystyczne środki ochrony, takie jak usuwanie przedmiotów używanych przez wiele osób, np. wydrukowanych kart menu, czasopism, długopisów czy gazet. Pościel i ręczniki są prane zgodnie z wytycznymi władz lokalnych 🛏️, co zapewnia ich świeżość i higienę.
APARTAMENT PRZY PARKU ŚRÓDMIEŚCIE to miejsce, które łączy wygodę i bezpieczeństwo, oferując wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu. Możliwość wystawienia faktury 🧾 dodaje dodatkowej wygody dla gości.
Noclegi w Gdańsku
Gdańsk opis: Początki Gdańska sięgają roku 980. Historia tej miejscowości jest bardzo bogata, dlatego też trudno w tym miejscu opowiedzieć ją w całości. Najważniejsze wydarzenia: - już w VII w. istniała tu osada rzemieślniczo - rybacka, a w X w. gród obronny książąt pomorskich, - po zwycięskiej wojnie z Pomorzanami Bolesław III Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski, - przez długie lata dążyli gdańszczanie do uwolnienia się spod krzyżackiego panowania - w 1410 rada gdańska postanowiła uznać władzę Władysława Jagiełły. Gdańsk uzyskał przywileje m.in. otrzymuje okoliczne osady - po 145 latach, w 1454 r. ukończył się okres panowania Krzyżaków w Gdańsku, - 3 maja 1660 zawarto pokój w Oliwie co zakończyło okres potopu szwedzkiego, - w 1772 r. Prusy zajęły niektóre majątki Gdańska. Rozbiór Polski dał Prusom kontrolę dostępu do Gdańska. 23 stycznia 1793 Prusy dokonały zaboru Gdańska, - po zdobyciu miasta przez wojska napoleońskie w 1807 rozpoczął się okres pierwszego Wolnego Miasta Gdańska. Kongres wiedeński określił w 1815 nowe granice. Gdańsk powrócił pod panowanie Prus. - Gdańsk został połączony linią kolejową z Tczewem i Bydgoszczą (1852), a w 1870 ze Szczecinem. W 1873 powstała pierwsza linia tramwaju konnego do Oliwy, - 1 września 1939 salwa z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte rozpoczęła II wojnę światową - 30 marca 1945 po zdobyciu miasta przez wojska radzieckie i polskie Gdańsk powrócił do Polski. - w grudniu 1970 rozpoczął się strajk w Stoczni Gdańskiej. Milicja i wojsko użyło broni przeciwko protestującym, byli zabici i ranni. Wiec pod gmachem KW PZPR zakończył się jego podpaleniem - w 1983 gdańszczanin Lech Wałęsa został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla, - w 1987 do Gdańska z wizytą przybył papież Jan Paweł II. W 1992 diecezja gdańska została podniesiona do rangi archidiecezji.