Obiekt Miejsca noclegowe w Arka Medical SPA, usytuowany w miejscowości Kołobrzeg, oferuje ogród, prywatny parking oraz bar. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Plaża Centralna w Kołobrzegu – 400 m. Do dyspozycji Gości przygotowano takie udogodnienia, jak restauracja, obsługa pokoju, całodobowa recepcja oraz bezpłatne Wi-Fi we wszystkich pomieszczeniach. Obiekt jest idealnym wyborem dla niepalących. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Plaża Kamienista – niecały kilometr.
W każdym pokoju w obiekcie zapewniono biurko, telewizor z płaskim ekranem i prywatną łazienkę. W każdej opcji zakwaterowania w obiekcie znajduje się prywatna łazienka z wanną lub prysznicem.
Codziennie na miejscu serwowane jest śniadanie w formie bufetu.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Ratusz – 3,4 km, PKP Kołobrzeg – 4,3 km. Lotnisko Lotnisko Szczecin-Goleniów znajduje się 105 km od obiektu.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Pokój dwuosobowy bez okna. The double room offers a wardrobe and a carpeted floor, as well as a private bathroom featuring a bath or a shower. This double room features a flat-screen TV. The unit offers 4 beds. Pokój Dwuosobowy - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 21 mkw. ;
Pokój dwuosobowy bez okna. The double room features air conditioning, a wardrobe, as well as a private bathroom boasting a bath or a shower and a hairdryer. The double room has a flat-screen TV, an electric kettle, a carpeted floor, as well as heating. The unit has 2 beds. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 13 mkw.
Noclegi w Kołobrzegu
Kołobrzeg opis: Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, o burzliwych i fascynujących dziejach. Ocalałe zabytki są świadectwem bogatej historii. Nazwa Obecna nazwa miejscowości została ustalona po wojnie. Wcześniejsza, niemiecka wersja nazwy Altstadt (co dosłownie oznacza „Stare Miasto") przypominała, że to miejsce było kolebką Kołobrzegu. Pochodzenie nazwy nie jest jednoznaczne. Pewnym jednak jest, że jest to nazwa czysto pomorska (słowiańska). Geneza nazwy związana jest z dwoma rzeczownikami: "kół" - pal, słup i "brzeg", połączonych samogłoską „o". Oznacza to zatem gród (osadę) otoczony kołami, czyli palisadą (częstokołem), leżącą przy brzegu rzeki, tutaj Parsęty. Taki słowiański, przedlokacyjny Kołobrzeg z początków XIII wieku, można zobaczyć na obrazie w Muzeum Oręża Polskiego. Nazwa Kołobrzeg została po raz pierwszy zapisana w dokumentach przez kronikarza niemieckiego, Thietmara z Merseburga, kiedy to cesarz Otto III wraz z Bolesławem Chrobrym ustalili arcybiskupstwo w Gnieźnie (w 1000 r.) i podległą mu diecezję w Kołobrzegu. Jest to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, które istniało już w VIII w. - funkcjonował tu gród obronny słynny na całe Pomorze (pierwotna lokalizacja na terenie dzisiejszej wsi Budzistowo). W 1000 r. król Bolesław Wielki założył tu biskupstwo, które jednakże rychło podupadło. W XIII w. Kołobrzeg dostał się pod kuratelę biskupów kamieńskich, ponadto po śmierci Bolesława Krzywoustego (1138 r.) przeszedł pod zwierzchnictwo cesarza niemieckiego (później króla Danii). W 1255 r. miastu przyznano prawa miejskie, było centrum warzelnictwa (do czego odniesienie znajduje się w herbie miasta), handlu oraz rybołówstwa. W 1830 r. powstał pierwszy zakład kąpieli solankowych. W 1859 r. powstało połączenie kolejowe Kołobrzegu ze Szczecinem i Gdańskiem. Szybki rozwój uzdrowiska nastąpił po roku 1872.