Puck opis: Początki osadnictwa sięgają wczesnego średniowiecza. Epoka kamienia przez tysiąclecia budowała kulturę tej ziemi. Badania archeologiczne w Rzucewie wskazują na istnienie osady łowców fok. Pod koniec XIII w. w Pucku istniał gród kasztelański książąt wschodniopomorskich. Od 1309 znajdował się we władaniu Krzyżaków, był siedzibą komturii, prawa miejskie uzyskał z rąk niemieckich w 1348 r. Podczas wojny trzynastoletniej (1454-1466) mieszczanie puccy stanęli po stronie Polski. W 1466 r. włączono Puck do tzw. Prus Królewskich, będących od 1569 r. częścią Korony (wcześniej podlegały jej na zasadach autonomicznych). Była to siedziba starostwa powiatowego, miejsce sejmików szlacheckich i sądów grodzkich. Za czasów panowania Wazów także twierdza i baza floty polskiej. Połowa XVIII w. to trudny czas dla miasta. Puck podupada i w 1772 r. został włączony do państwa Fryderyka Wielkiego. W 1818 r. miasto istniało pod nazwą Putzing – zostało siedzibą powiatu w rejencji gdańskiej, wówczas jego znaczenie troszeczkę wzrosło. W owym czasie wytwarzano tu piwo puckie, słynne na całe Pomorze. 10 lutego 1920 r. miały tu miejsce słynne Zaślubiny Polski z morzem z udziałem generała Hallera. Do roku 1926 Puck (poza Gdańskiem) był jedynym polskim portem nad morzem. W tym samym roku miasto spotkała degradacja. Zlikwidowano bowiem powiat pucki włączając miasto i okolice do powiatu morskiego z siedzibą w Wejherowie. Podczas II wojny światowej miasto znajdowało się pod okupacją niemiecką. W 1941- 44 istniał tu obóz pracy, gdzie więźniowie produkowali części do samolotów. W 1956 reaktywowano powiat pucki, który istniał do 1975 r. i ponownie od 1999 r.
Noclegi w Pucku
Obiekt Pod Lipami, usytuowany w miejscowości Puck, oferuje ogród oraz bezpłatny prywatny parking. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Plaża w Pucku – 200 m.
W naszej ofercie m.in.: Bezdotykowe zameldowanie/wymeldowanie, pokoje dla niepalących, bezpłatne WiFi, parking strzeżony, całkowity zakaz palenia, prywatny parking, lokalizacja przy samej plaży, pokoje rodzinne, zwierzęta domowe są akceptowane, Zasady dystansu społecznego są przestrzegane, parking dla osób niepełnosprawnych, W miejscach zakwaterowania gości oraz ważnych częściach wspólnych znajdują się środki do dezynfekcji rąk, plaża, parking, fryzjer / salon piękności, Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne, gaśnice, Wszystkie naczynia i sztućce są poddawane dezynfekcji, Możliwe wystawienie faktury, ogród, parking na miejscu, dostęp do Internetu, meble ogrodowe, bezpłatny parking, Przedmioty używane przez wiele osób, np. wydrukowane karty menu, czasopisma, długopisy czy gazety zostały usunięte, WiFi, Płatności bezgotówkowe są możliwe.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 14:00 a kończy o godzinie 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.Dostępne pokoje:
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (1 duże łóżko podwójne - 15 mkw);
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (2 łóżka pojedyncze - 15 mkw);
Pokój Trzyosobowy 2 osobowy (1 łóżko pojedyncze, 1 duże łóżko podwójne - 30 mkw);
Pokój Trzyosobowy 2 osobowy (3 łóżka pojedyncze - 15 mkw);
Pokój Czteroosobowy 2 osobowy (2 łóżka pojedyncze, 1 duże łóżko podwójne - 20 mkw).