Pensjonat Irena mieści się w odrestaurowanej willi z 1906 roku, położonej w centrum Sopotu. Obiekt zlokalizowany jest w odległości zaledwie 650 metrów od sopockiego molo oraz 300 metrów od głównego deptaka – ulicy Bohaterów Monte Cassino.
We wszystkich pokojach w pensjonacie Irena znajduje się łazienka z prysznicem lub wanną, a także telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. Niektóre pokoje dysponują balkonem.
Żelazko i czajnik elektryczny dostępne są dla Gości bezpłatnie w recepcji. Śniadanie serwowane jest w restauracji, która oferuje tradycyjne dania kuchni polskiej i specjalizuje się w potrawach rybnych. Na miejscu znajduje się też pub Karczma, urządzony w tradycyjnym, rustykalnym stylu.
Obiekt oddalony jest o 300 metrów od piaszczystej plaży nad Bałtykiem. Pensjonat usytuowany jest również w odległości 400 metrów od dworca kolejowego w Sopocie.
Doba hotelowa od godziny 14:00 do 11:00.
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi. Pokój ten wyposażony jest w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. W łazience znajduje się wanna lub prysznic. Niektóre pokoje tej kategorii dysponują balkonem. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 12 mkw. ;
Pokój dwuosobowy. Pokój ten wyposażony jest w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. W łazience znajduje się wanna lub prysznic. Niektóre pokoje tej kategorii dysponują balkonem. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 12 mkw. ;
Pokój trzyosobowy. Ten pokój trzyosobowy wyposażony jest w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych. Obejmuje on łazienkę oraz balkon. W opcji zakwaterowania znajdują się 3 łóżka. Pokój Trzyosobowy - 3 osobowy. ;
Pokój jednoosobowy. Offering free toiletries, this single room includes a private bathroom with a bath, a shower and a hairdryer. The single room offers a wardrobe, parquet floors, heating, a flat-screen TV with satellite channels, as well as ancourtyard view. The unit offers 1 bed. Pokój Jednoosobowy - 1 osobowy.
Noclegi w Sopocie
Sopot opis: Od VIII w. do I poł. X w. istniał tu gród. Pierwsza wzmianka o niewielkiej osadzie, zwanej Sopoth pochodzą z 5 marca 1283 r. Informacje te umieszczone są akcie donacyjnym księcia pomorskiego Mściwoja II uczynionym na rzecz klasztoru cystersów w Oliwie. Jednak dopiero były lekarz wojsk napoleońskich, Jan Jerzy Haffner, zauroczony pięknem nadmorskiego zakątka, przyczynił się do tego, że mała wieś stopniowo zaczęła przeradzać się w kurort. W połowie XIX w. w Sopocie było około 10 tysięcy mieszkańców, a latem z całego zaboru pruskiego i spoza jego granic przyjeżdżało ponad 12 tysięcy kuracjuszy. W XX w. Sopot stał się jednym z najpopularniejszych miejsc nad Bałtykiem. W pierwszej połowie XX w. to Niemcy stanowili większą część społeczności Sopotu. Posługiwali się oni nazwą Zoppot. Kuracjusze ochrzcili miasto mianem Riviery Północy i Perły Bałtyku, zaś sława wystawianych w Operze Leśnej przedstawień sprawiła, iż Sopot zyskał miano „małego Bayreuth“. Miasto przetrwało II wojnę światową bez większych zniszczeń. Dopiero walki w marcu 1945 r. pozbawiły Sopot Domu Zdrojowego, budynku kasyna i pięknych hoteli na głównym trakcie spacerowym. Mimo tego miasto zachowało niepowtarzalny charakter letniego kurortu. Od 1979 r. zespół urbanistyczny Sopotu jest urzędowo uznany za zabytkowy i podlega państwowej ochronie konserwatorskiej. że sprawnemu zarządzaniu.