HvileStay Sopot to doskonałe miejsce na wypoczynek w Sopot. Obiekt oferuje bezpłatny parking ?, zarówno na miejscu, jak i w garażu, co zapewnia wygodę przy podróżowaniu. Goście mogą również korzystać z prywatnego parkingu oraz tarasu ?, który jest idealnym miejscem na relaks na świeżym powietrzu.
W HvileStay Sopot dostępne są pokoje dla niepalących ? oraz pokoje rodzinne, które są idealne dla grup i rodzin. Obiekt zapewnia dostęp do Internetu ? oraz bezpłatne Wi-Fi ?, co umożliwia wygodne korzystanie z sieci. Dla komfortu gości dostępna jest winda ? oraz ogrzewanie ?, a także klimatyzacja (dodatkowo płatna) ?️.
Obiekt oferuje także ogród ? z meblami ogrodowymi ? oraz dostępem do plaży ?️, co umożliwia cieszenie się letnimi dniami na zewnątrz. Dla osób podróżujących z dziećmi dostępne są pokoje rodzinne oraz dodatkowe usługi transferu ?, w tym transfer lotniskowy (dodatkowa opłata) ?.
HvileStay Sopot zapewnia również system alarmowy ?, czujnik dymu ?, monitoring wokół obiektu oraz gaśnice, co gwarantuje bezpieczeństwo gości. W obiekcie używane są chemiczne środki czystości ?, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a pościel i ręczniki są prane zgodnie z wytycznymi władz lokalnych.
Goście mogą korzystać z usług sprzątania świadczonych przez profesjonalną firmę sprzątającą ?, a także z możliwości wystawienia faktury ?. Pokoje są dezynfekowane między pobytami, a po zakończeniu sprzątania są zabezpieczane do czasu przybycia gości. W miejscach zakwaterowania i ważnych częściach wspólnych znajdują się środki do dezynfekcji rąk ?.
Dzięki transferowi oraz innym udogodnieniom, HvileStay Sopot zapewnia wygodę i komfort, umożliwiając pełne cieszenie się pobytem w tym pięknym nadmorskim mieście.
Noclegi w Sopocie
Sopot opis: Od VIII w. do I poł. X w. istniał tu gród. Pierwsza wzmianka o niewielkiej osadzie, zwanej Sopoth pochodzą z 5 marca 1283 r. Informacje te umieszczone są akcie donacyjnym księcia pomorskiego Mściwoja II uczynionym na rzecz klasztoru cystersów w Oliwie. Jednak dopiero były lekarz wojsk napoleońskich, Jan Jerzy Haffner, zauroczony pięknem nadmorskiego zakątka, przyczynił się do tego, że mała wieś stopniowo zaczęła przeradzać się w kurort. W połowie XIX w. w Sopocie było około 10 tysięcy mieszkańców, a latem z całego zaboru pruskiego i spoza jego granic przyjeżdżało ponad 12 tysięcy kuracjuszy. W XX w. Sopot stał się jednym z najpopularniejszych miejsc nad Bałtykiem. W pierwszej połowie XX w. to Niemcy stanowili większą część społeczności Sopotu. Posługiwali się oni nazwą Zoppot. Kuracjusze ochrzcili miasto mianem Riviery Północy i Perły Bałtyku, zaś sława wystawianych w Operze Leśnej przedstawień sprawiła, iż Sopot zyskał miano „małego Bayreuth“. Miasto przetrwało II wojnę światową bez większych zniszczeń. Dopiero walki w marcu 1945 r. pozbawiły Sopot Domu Zdrojowego, budynku kasyna i pięknych hoteli na głównym trakcie spacerowym. Mimo tego miasto zachowało niepowtarzalny charakter letniego kurortu. Od 1979 r. zespół urbanistyczny Sopotu jest urzędowo uznany za zabytkowy i podlega państwowej ochronie konserwatorskiej. że sprawnemu zarządzaniu.