Puszczykowo Stegna to miejsce, które zapewnia wygodny pobyt w malowniczej okolicy.
Obiekt dysponuje przestronnym parkingiem 🚗, w tym prywatnym parkingiem oraz bezpłatnym parkingiem dla gości. Dla miłośników zwierząt, zwierzęta domowe są akceptowane 🐕, co czyni to miejsce idealnym na pobyt z pupilem.
Na terenie obiektu znajduje się ogród 🌳 oraz taras, które zapraszają do relaksu na świeżym powietrzu. Dla rodzin z dziećmi dostępne są pokoje rodzinne, a wszystkie pokoje są dla niepalących 🚭, zapewniając komfortowy i świeży pobyt.
W obiekcie znajduje się klimatyzacja ❄️, która zadba o odpowiednią temperaturę w pokojach, a basen 🏊♂️ pozwala na ochłodę i zabawę wodną.
Dzięki tym udogodnieniom, Puszczykowo Stegna to doskonałe miejsce na relaksujący pobyt w komfortowych warunkach.
Noclegi w Stegnie
Stegna opis: We wczesnym średniowieczu przebiegał na terenie wsi szlak handlowy w kierunku dzisiejszego Kaliningradu. Pierwsze informacje o Stegnie pochodzą z 1432 r. Znajdowały się tam wówczas dwie osady - Stegna - morska osada rybacka oraz Kobbelgrube (stadnina klaczy) - okolice kościoła. W roku 1465, kiedy zbliżała się do końca wojna trzynastoletnia przebywały tu delegacje: polska oraz krzyżacka, omawiające warunki II pokoju toruńskiego. Wtedy też Stegna i Żuławy uzyskały rozgłos za sprawą Mistrza krzyżackiego Ludwik von Erlichausen, który podjął się śmiałej próby opanowania drogi wodnej do Gdańska. To oczywiście przyczyniłoby się do utrudnienia Polsce komunikacji z Gdańskiem. Czterodniowa bitwa zepchnęła Krzyżaków na Zalew, późniejszy atak wojsk Stollego oraz okrętów z Elbląga rozgromiły flotę Wielkiego Mistrza. Fakt ten nazwano morskim zwycięstwem na Zalewie Wiślanym. Po I rozbiorze Polski Stegna została zaanektowana przez Prusy i w latach 1773-1918 Stegna podlegała administracji zaboru pruskiego. W 1919 r. znalazła się na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Okolice Stegny i sama miejscowość od wieków były związane z Gdańskiem. Los ludzi żyjących w tym mieście to lata zmagania się z żywiołem - wodą. To ona narzucała tu sposób bycia - korzyści płynące z położenia nad morzem przeplatały się z potrzebą wypierania wody z pól. Najbardziej znanymi twórcami systemu odwadniania byli Holendrzy.1 września 1939 została włączona do niemieckiej III Rzeszy. Wiosną 1945 roku Stegna znalazła się ponownie w Polsce.