Leśna7 Sztutowo to idealne miejsce dla osób szukających spokoju w otoczeniu natury ?. Obiekt oferuje szeroki wachlarz udogodnień, które zapewnią komfortowy pobyt zarówno rodzinom, jak i parom. Dostępny jest bezpłatny parking prywatny ?, a dla gości niepełnosprawnych przygotowano specjalne miejsca parkingowe oraz udogodnienia umożliwiające swobodne poruszanie się.
W pełni wyposażona kuchnia ? spełni oczekiwania każdego miłośnika gotowania. Do dyspozycji gości są: ekspres do kawy ☕, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, pralka oraz przybory kuchenne. W przestronnej sypialni ? znajdują się wygodne łóżka z pościelą oraz pojemna szafa lub garderoba.
W łazience można zrelaksować się w wannie lub pod prysznicem ?. Dodatkowo dostępne są ręczniki oraz suszarka do włosów. W przytulnym salonie goście znajdą sofę ?️, część jadalną oraz telewizor z płaskim ekranem. Dodatkowe wyposażenie obejmuje rozkładaną sofę, gniazdko koło łóżka oraz suszarkę na ubrania.
Okolica zaprasza do aktywnego wypoczynku. Można wybrać się na piesze wycieczki ?, spróbować jazdy konnej ? lub windsurfingu ? (za dodatkową opłatą). Do dyspozycji gości jest również ogród ?, miejsce na piknik oraz sprzęt do grillowania ?. Dla dzieci przygotowano plac zabaw i gry planszowe ?, a także bramki zabezpieczające dla najmłodszych.
Obiekt oferuje również klimatyzację, ogrzewanie oraz przestrzeń wolną od dymu tytoniowego. Leśna7 Sztutowo to miejsce, w którym można poczuć się jak w domu i cieszyć się bliskością natury. Personel mówi po polsku i angielsku, co zapewnia gościom wygodę podczas pobytu.
Noclegi w Sztutowie
Sztutowo opis: Miejscowość ta w pierwszych latach swego istnienia należała Książąt Pomorskich. W połowie XIII w. wieś przeszła w ręce Krzyżaków i od tamtej pory bazą dla jej rozwoju była karczma i stadnina koni rycerzy Zakonu. Były to dogodne tereny połowów łowieckich, głównie za zasługą bogato występujących tam lasów. Zakon zajmował się połowem ryb w rzekach i Zalewie Wiślanym oraz uzyskiwał dochody z bursztynu. Po I rozbiorze Polski Sztutowo zostało zaanektowane przez Prusy. W latach 1773-1918 Sztutowo podlegało administracji zaboru pruskiego. Sztutowo w przeciągu XIX w. stało się największą wsią mierzejową. Już na koniec XVIII w. liczyło ponad 130 zabudowań, podczas gdy np.: Stegna 79,, a Jantar 75. W drugiej połowie XIX w. powstał tam niewielki port na Bałtyku. Rozwijała się również miejscowość turystycznie - gdy w 1900 r. pojawiła się linia kolejki wąskotorowej, doprowadzona z węzła w Stegnie, do Sztutowa zaczęli docierać gdańscy letnicy, dla których zabrakło już miejsca w Mikoszewie, Jantarze i w Stegnie. Wieś stała się kolejną atrakcyjną bazą turystyczną na Mierzei. W 1920 r., wieś znalazła się w granicach Wolnego Miasta Gdańska. Podczas II wojny światowej w Sztutowie znajdował się Obóz Koncentracyjny "KL Stutthof", funkcjonujący od 2 września 1939 r. do 9 maja 1945 r. Był to najdłużej działający obóz koncentracyjny poza Niemcami. Wybudowany podczas kampanii wrześniowej tuż po zajęciu Pomorza i Wolnego Miasta Gdańska.