Od 2001 roku promujemy wczasy nad morzem
loader
Noclegi wolne miejsca Noclegi z rabatem Andrzejki Boże Narodzenie Sylwester Sprawdzone noclegi +Dodaj ofertę
spanie nad morzem
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie morze - sprawdzony nocleg

oferty nad morzem

Wydarzenia nad morzem

Ogrom ofert OC - jak wybrać najlepszą ofertę?

Rynek polis OC jest niezwykle rozbudowany. Kierowcy mają możliwość wyboru spośród różnych ofert dopasowanych do swoich oczekiwań i możliwości. Decydując się na przypadkowe ubezpieczenie, można zapłacić za nie nawet kilkaset złotych więcej niż w przypadku tej samej polisy, lecz u innego ubezpieczyciela. Jak więc wybrać najlepszą ofertę? 

Ubezpieczenie samochodu – od czego uzależniona jest jego cena? 
Podczas wyliczania składki OC ubezpieczyciel uwzględnia różne aspekty dotyczące właściciela pojazdu, jak i samego samochodu. To one mają bezpośredni wpływ na jej wysokość. W przypadku kierowcy uwzględniane są przede wszystkim: 
  • wiek, 
  • staż posiadania prawa jazdy, 
  • wypracowane zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy 

Z kolei w przypadku samochodu najważniejszymi kwestiami, które będą brane pod uwagę są: 
  • rok produkcji pojazdu, 
  • marka, 
  • pojemność silnika. 

Jak wiek przekłada się na ubezpieczenie OC? 
Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku ustalania stawek ubezpieczenia OC jest przede wszystkim wiek właściciela pojazdu. Nowi kierowcy niestety zazwyczaj nie mogą liczyć na tak korzystne oferty jak Ci, którzy prowadzą auto od wielu lat. Pod uwagę brane jest doświadczenie na drodze, które w przypadku młodych osób oznacza dużo większe ryzyko kolizji drogowej. Dodatkowo na niekorzyść nowych kierowców przemawiają również statystyki krajowe, z których wynika, że to głównie oni są najczęściej sprawcami kolizji drogowych. 

Mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą liczyć na lepsze ubezpieczenie OC 
Ważnym elementem wpływającym na koszty polisy OC jest miejsce zamieszkania. W przypadku niewielkich miejscowości, gdzie ruch drogowy jest znacznie mniejszy, niż w dużych miastach kierowcy mogą liczyć na korzystniejsze oferty. Z czego to wynika? Również w tym przypadku istotną rolę odgrywają statystyki. Duże miasta to zdecydowanie większe ryzyko kolizji drogowej. W mniejszych miejscowościach zdecydowanie rzadziej dochodzi do stłuczek Najdroższe ubezpieczenie zazwyczaj dotyczy osób, które zdecydowały się na życie w dużych miastach. 

Marka i wiek samochodu a wysokość oferty OC 
Ubezpieczyciele bardzo często kwalifikują konkretne marki samochodów, jako te, które od razu wyceniane są znacznie wyżej w stosunku do reszty. Najtańsze oferty ubezpieczeń OC otrzymują zwykle właściciele Skody, czy Renault. Niestety dla posiadaczy samochodów takich jak BMW, czy Audi jest to znacznie większy wydatek. Nie należy zapominać też o roczniku samochodu. Im nowszy, tym większe ewentualne koszty w przypadku naprawy szkód wyrządzonych w kolizji. To wiąże się ze znacznie wyższym ubezpieczeniem. 

Jak uniknąć wykupienia podwójnego OC? 
Znalazłeś tanią ofertę ubezpieczenia OC za pośrednictwem strony https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/najtansze-oc/, ale Twoja stara polisa nadal obowiązuje? To nie problem - w każdym momencie możesz zdecydować się na zmianę. Musisz jednak pamiętać o tym, aby złożyć wypowiedzenie bieżącej umowy w odpowiednim momencie, tj. na kilka dni przed wygasaniem obecnego ubezpieczenia. 
Do zdublowania polis może dojść również wtedy, kiedy stara polisa ulega automatycznemu odnowieniu. Kierowca, który wykupuje ubezpieczenie OC na okres 12 miesięcy, musi pamiętać o tym, że zostaje ona automatycznie przedłużone po tym czasie. Istnieje oczywiście możliwość rezygnacji i przeniesienia ubezpieczenia do innego towarzystwa. Jednak w przypadku, kiedy kierowca zapomni o złożeniu rezygnacji z ubezpieczenia, a zdecyduje się wykupić inną polisę, dochodzi do sytuacji, której właściciel posiada podwójne OC
Warto także pamiętać, że kupując samochód używany, wszystkie obowiązki przechodzą na nowego właściciela – w tym również ubezpieczenie. Jeżeli samochód był ubezpieczony i polisa nadal obowiązuje, ale składka została opłacona tylko na pół roku, to jako nowy właściciel możesz skorzystać z innej oferty OC. W tym przypadku również obowiązuje Cię jednak wypowiedzenie umowy – w dowolnym momencie, także gdy poprzedni właściciel wykupił polisę na 12 miesięcy. 

Skonsultuj się z kilkoma ubezpieczycielami 
Jeżeli chcesz otrzymać najlepszą propozycję ubezpieczenia OC, poznaj dokładnie kilka ofert rynkowych i porównaj je sobą. Różnice pomiędzy polisami dostępnymi w różnych towarzystwach są spore – mogą dochodzić nawet do 50%. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z serwisów porównywarkowych. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić.
Miejscowość: - Dodane: 2020-10-06 - Źródło: Ogrom ofert OC

spanie

więcej wiadomości

Tanie noclegi nad morzem - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

Portal NadMorze.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty