
Włącz dodatkowe opcje!
Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.
zamknij
Polskie morze - sprawdzony nocleg

Informacje o Dębinie
Województwo: pomorskie Powiat: słupski Gmina: Ustka
Ludność: 107 (dane z roku: 2017)
Kod pocztowy: 76-211 - Poczta: Objazda
Służba zdrowia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka Mickiewicza 12, 76-270 Ustka
Apteki: PUNKT APTECZNY W OBJEŹDZIE ul.Objazda 77, 76-211 Objazda ;Apteka POD ROWOKOŁEM Kościuszki 5,Punkt apteczny ul.Parkowa 3 Rowy,Apteka ogólnodostępna ul.Grunwaldzka 76 Ustka
noclegi w DębinieInstytucje: Leśnictwo Objazda. Nadleśnictwo Ustka ul.Bałamątek 21 ; Urząd Pocztowy Rowy. Filia ul.Objazda 51
Atrakcje turystyczne: Plaża w Dębinie jest naturalna – to znaczy nie jest sztucznie powiększana i organizowana. Czyli jej wielkość zależy od łaskawości morza i intensywności wiosennych sztormów. Ale wiadomo że piasek będzie tu czysty. Nie ma tu portu, statków – więc odpoczynek będzie pełny. Widok na plażę i morze z klifu jest niesamowity i warty uwagi. Na plażę z klifu prowadzą wygodne schody. Plaża w sezonie jest strzeżona, ale nie ma wielu atrakcji typu fastfood i dmuchane zabawki – ratuje to portfele rodziców, a dzieci zajmują się tym co na plaży jest najważniejsze czyli piaskiem.
Kościoły: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gąbinie
spanie w DębinieOpis miejscowości: Do atutów tej małej wsi zaliczyć można bliskość Słowińskiego Parku Narodowego oraz jeziora Gardno. W okolicy znajduje się wieża widokowa która jest atrakcją turystyczną tego rejonu.
tanie noclegi w DębinieTrochę historii: Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1668. W roku 1872 właściciel majątku ziemskiego Jan Pieper w Dębinie wybudował hutę szkła. Zlokalizowana była ok. 400 m od Dębiny przy drodze do Objazdy. Powstał wtedy pierwszy piec do wytopu szkła, hutnicza hala i urządzenie które wytwarzała gaz z drewna i torfu. Produkowano butelki, szkła do okien, naczynia artystyczne a także szkła do witraży. Huta rozwinęła się w 1884 roku gdy wybudowano kolejny piec. Taka huta potrzebowała dużych ilości torfu i drewna. Wyrąbano ok. 1000 pni i wydobyto torf z powierzchni 4,5 ha rocznie.W 1897 roku żeby ułatwić transport z huty utwardzono drogę w kierunku Objazdy i Ustki. Produkty z Dębiny poprzez port w Ustce docierały w różne miejsca Europy.