Polskie morze - sprawdzony nocleg
Informacje o Dębinie
Ludność: 107 (dane z roku: 2017)
Kod pocztowy: 76-211 - Poczta: Objazda
Służba zdrowia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka Mickiewicza 12, 76-270 Ustka
Apteki: PUNKT APTECZNY W OBJEŹDZIE ul.Objazda 77, 76-211 Objazda ;Apteka POD ROWOKOŁEM Kościuszki 5,Punkt apteczny ul.Parkowa 3 Rowy,Apteka ogólnodostępna ul.Grunwaldzka 76 Ustka
noclegi w DębinieInstytucje: Leśnictwo Objazda. Nadleśnictwo Ustka ul.Bałamątek 21 ; Urząd Pocztowy Rowy. Filia ul.Objazda 51
Atrakcje turystyczne: Plaża w Dębinie jest naturalna – to znaczy nie jest sztucznie powiększana i organizowana. Czyli jej wielkość zależy od łaskawości morza i intensywności wiosennych sztormów. Ale wiadomo że piasek będzie tu czysty. Nie ma tu portu, statków – więc odpoczynek będzie pełny. Widok na plażę i morze z klifu jest niesamowity i warty uwagi. Na plażę z klifu prowadzą wygodne schody. Plaża w sezonie jest strzeżona, ale nie ma wielu atrakcji typu fastfood i dmuchane zabawki – ratuje to portfele rodziców, a dzieci zajmują się tym co na plaży jest najważniejsze czyli piaskiem.
Kościoły: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gąbinie
spanie w DębinieOpis miejscowości: Do atutów tej małej wsi zaliczyć można bliskość Słowińskiego Parku Narodowego oraz jeziora Gardno. W okolicy znajduje się wieża widokowa która jest atrakcją turystyczną tego rejonu.
tanie noclegi w DębinieTrochę historii: Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1668. W roku 1872 właściciel majątku ziemskiego Jan Pieper w Dębinie wybudował hutę szkła. Zlokalizowana była ok. 400 m od Dębiny przy drodze do Objazdy. Powstał wtedy pierwszy piec do wytopu szkła, hutnicza hala i urządzenie które wytwarzała gaz z drewna i torfu. Produkowano butelki, szkła do okien, naczynia artystyczne a także szkła do witraży. Huta rozwinęła się w 1884 roku gdy wybudowano kolejny piec. Taka huta potrzebowała dużych ilości torfu i drewna. Wyrąbano ok. 1000 pni i wydobyto torf z powierzchni 4,5 ha rocznie.W 1897 roku żeby ułatwić transport z huty utwardzono drogę w kierunku Objazdy i Ustki. Produkty z Dębiny poprzez port w Ustce docierały w różne miejsca Europy.