
Włącz dodatkowe opcje!
Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.
zamknij
Polskie morze - sprawdzony nocleg

Informacje o Kołczewie
Województwo: zachodniopomorskie Powiat: kamieński Gmina: Wolin
Ludność: 770 (dane z roku: 2006)
Kod pocztowy: 72-514 - Poczta: Kołczewo
noclegi w KołczewieInstytucje: - Urząd Pocztowy ul. Pocztowa 6, 72-514 Kołczewo, tel. 091-326-52-93
Kościoły: - Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kołczewie
spanie w KołczewieOpis miejscowości: Kołczewo to niewielka miejscowość leżąca w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego, przy trasie nadmorskiej Świnoujście - Kamień Pomorski – Kołobrzeg. W pobliżu znajduje się nieduży akwen na którym istnieje możliwość wędkowania – jezioro Kołczewo. W pobliżu miejscowość Kołczewo (przystanek PKS). Tam tez kończy się zielony szlak turystyczny.
tanie noclegi w KołczewieTrochę historii: Trwałe osadnictwo sięga tu kultury łużyckiej z epoki brązu. Później w IX - XII w. zasiedlali ten teren Wolinianie. Na bazie tego wczesnośredniowiecznego osadnictwa powstała wieś, o której informacje możemy znaleźć z 1311 r. Zapisana jest pod nazwą Koltzowe i Coltzow. Wieś miała charakter rybacko-chłopski i od średniowiecza do 1939 r. należała do miasta Wolin. W XV w. na wzgórzu w płd. części wsi wybudowano murowany kościół. Służył on wiernym do 1857 r. W 1859 r. zabezpieczony został jako trwała ruina. Tak przetrwał do lat 60. XX w., kiedy to został rozebrany. Od 1835 r. społeczność wsi podejmowała starania o nowy kościół. Problemem było pozyskanie działki pod budowę. Nabyto ją za znaczną sumę 600. talarów. W 1887 r. rozpoczęto budowę świątyni. 28 sierpnia 1858 r. poświęcono krzyż na skończonej wieży. Pastorem był wówczas Emil, Herman, Teofil, Teodor, Fryderich Harnisz. W tym też roku za 929 talarów sprawiono organy zamówione w firmie B. Grünberga w Szczecinie. Fakty z historii budowy kościoła zawdzięczamy dokumentacji znalezionej w wieży podczas jej remontu. Kościół stoi w płd. części wsi, przy skrzyżowaniu dróg. Był otoczony cmentarzem, który zlikwidowano w 1972 r. Kościół jest orientowany, usytuowany na wzgórzu. Wzniesiony został z cegły, na kamiennym fundamencie.